Már méréseket végeznek.

Ahogy beszámoltunk róla: robbanás történt péntek reggel a MOL tiszaújvárosi üzemében és egy ember meghalt, többen is megsérültek.

A Katasztrófavédelmi Mobil Labor a helyszínre érkezett, méréseket végez, eddig veszélyes anyag határérték feletti koncentrációt nem mért – számolt be Kapitány István pénteken közösségi oldalán. A miniszter megerősítette, ő és Hernádi Zsolt is éppen a helyszínre tartanak.

„Jelenlegi információink szerint az Olefin-1 üzemnél az üzem indításakor (nagy leállás után) egy kompresszor felrobbant, és jelenleg tűz van az üzemben, a tűzoltók a helyszínen dolgoznak. Meg nem erősített információk szerint 9 sérült és 1 halott van.
A tüzet mostani információk alapján sikerült megfékezni. A sérülteknek 2. fokú égési sérülései vannak”

– írta Kapitány István Facebook-oldalán pénteken.

A miniszter őszinte részvétét fejezte ki az elhunyt családjának.

(Nyugati Fény nyomán )