Juhász Péter Pál sorsáról döntöttek.
Másodszor is meghosszabbították Juhász Péter Pál, a Szőlő utcai javítóintézet volt igazgatója és élettársa előzetes letartóztatását. A Válasz Online információi szerint a meghosszabbításról a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára döntött. A Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője csak annyit árult el, hogy a nyomozás továbbra is aktívan zajlik.
Különösen erőszakos módon bántak kiskorúakkal
A megalapozott gyanú szerint a javítóintézetben igazgatóhelyettesként, majd később igazgatóként dolgozó férfi, valamint az egyik intézeti munkavállaló hosszabb időn keresztül, több alkalommal,
különösen erőszakos módon bántalmazott a nevelése, felügyelete alatt álló személyeket.
Az igazgató ezen felül a korábbi intézményvezető által elkövetett bűncselekmény miatti felelősségre vonást is akadályozta.
Az ügyészség a bizonyítás megnehezítésének, meghiúsításának veszélye és a bűnismétlés megakadályozása érdekében, a nő esetében jelenlétének biztosítása érdekében is indítványozta a letartóztatás meghosszabbítását még februárban.
Kapcsolódó:
https://nyugatifeny.hu/2026/01/21/szolo-utcai-neveloitezet-kirugott-dolgozo-beszamolo
Valódi Hírek










