Meglepő dolgot állít.

Beszámoltunk róla, hogy a múlt héten a kormány nyilvánosságra hozta az Igazságügyi Minisztériumban fellelhető iratokat a kegyelmi botrányról, később a Sándor-palota is kiadta a kegyelmi ügy köztársasági elnöki hivatalban lévő dokumentumait. Ezekből kiderült, hogy

a minisztérium nem támogatta K. Endre kegyelmi kérelmét, Novák Katalin mégis aláírta azt.

Ezt követően Balog Zoltán korábbi miniszter, és református püspök közölte, „nála megáll a történet”. Azt állította, egyetlen kormánytag sem kérte, hogy járjon közben az ügyben. Tagadta azt is, hogy Orbán Viktornak vagy Lévai Anikónak köze lenne a kegyelemhez.

Megszólalt K. Endre anyja

A 444 újságírója érte utol K. Endre anyját Zabolán, aki először nem akart nyilatkozni a kegyeli botrány ügyében, végül mégis mondott pár mondatot. Az asszony azt állította, nem beszélt a fia ügyéről sem Lévai Anikóval, sem Balog Zoltánnal.

„Személyesen mi soha nem is találkoztunk”

– jelentette ki. Hozzátette: fia „biztosan jól” van, néha röviden szoktak beszélni, őt személyesen pedig megviselte az ügy, mert biztos benne, hogy a férfi ártatlan.

„Reménykedem abban, hogy nem a fiam a központ most már, hanem a politikusok meg a nem tudom, kik. Nem is jogi alapon tárgyalják a dolgot, hanem politikai szempontból. Úgyhogy… veszekedjenek egymással!”

– mondta.

Kapcsolódó:

(Nyugati Fény nyomán)