Súlyos dolgokat tett az egyházi személy.

Egy Kiskunfélegyházán szolgáló plébános, R. Gábor négy kisfiút is megrontott. A vádirat szerint „a plébános a hittancsoportjába, illetve általa vezetett más, ifjúsági közösségbe járó fiúgyermekekkel sze∗uális kapcsolatot folytatott”. A férfi hittant tanított és aktívan bekapcsolódott az egyház ifjúsági közösségi életébe, több csoport szervezője is volt.

Behálózta a gyerekeket

A pap több fiút is foglalkoztatott a szertartásokon segítőként és anyagilag is támogatta őket. Miután megismerte a családi és anyagi körülményeiket, több gyereknek is pénzt, élelmiszert vagy más ajándékokat adott, ezekért a fiúknak el kellett látogatniuk a plébániára. A férfi a gyermekekkel a közösségi levelezési oldalon is kapcsolatban állt, ahol bizalmasan becézgette őket és sürgette a találkozót. A pap a látogatások alkalmával pedig sze∗uális viszonyt folytatott a gyerekekkel, volt olyan,

aki a 14. életévét sem töltötte be

és egyesekkel sokáig fenntartotta a kapcsolatot. A Kiskunfélegyházi Járásbíróság végül 9 év börtönbüntetésre ítélte a pedofil plébánost, aki feltételesen sem bocsátható szabadságra.

(24.hu nyomán, a kiemelt kép illusztráció)