Nem hagyták annyiban.

Magyar Péter az RTL Híradónak adott interjújában arról beszélt, hogy csökkentenék a miniszterelnök, a miniszterek, az államtitkárok, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetését is.

Algyő polgármestere, Molnár Áron erre reagálva azt mondta, ha munkáltatóként kevesebbet keresne, mint a munkavállalók, akikért felelősséget kell vállalnia, akkor azonnal lemondana a polgármesteri pozícióról. A riportból kiderült, hogy Molnár Áron fizetése jelenleg bruttó 1,7 millió forint.

Kamut polgármestere jelenleg bruttó 1,1 millió forintot visz haza havonta. Vetési Erika szerint egy falusi településvezető a megfelelő apparátus hiányában több ember munkáját végzi el nap mint nap.

„Én úgy érzem, hogy most azt a bért kapjuk, ami ehhez a pozícióhoz méltó”

– tette hozzá.

Karácsony Gergely fizetése pedig már megközelíti

a bruttó négymillió forintot.

Az RTL Híradó kereste a Tisza-kormányt, hogy megtudja, a bércsökkentés egységesen minden polgármesterre vonatkozik-e majd, de kedd estig nem kapott választ a csatorna.

kapott választ a csatorna.

(Nyugati Fény nyomán)