Hatalmas fogás.

Országos akcióban, 27 helyszínen egyszerre csaptak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói egy társaságra, amelynek tagjait

egymilliárd forintnyi áfa befizetésének kijátszásával gyanúsítanak

– közölte szerdán a NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága.

Élsportoló vezette a csoportot

Tájékoztatásuk szerint a csoportot egy egykori élsportoló vezette. Minden tevékenységüket precízen dokumentálták, a törvényes könyveléssel párhuzamosan az elcsalt adó nyilvántartását is pontosan vezették.

A többszintű, hierarchikusan működtetett szervezet bármiről képes volt számlát kiállítani, a tartalmak között szerepelt egyebek között takarítás, konyhabútor-szerelés, uszodatechnika kivitelezése, szoftverfejlesztés, piackutatás, építőipari tevékenység, napelemszerelés és a versenytársak figyelése.

A fiktív számlák mögött nem volt valós teljesítés: sem munkaerő, sem eszközök. A csak papíron létező ügyletekkel a megrendelők akarták adófizetési kötelezettségüket csökkenteni, az így megspórolt pénz egy részét készpénzben visszajuttatták a szervezet irányítóihoz.

Ingatlanokat zároltak és nagy értékű autót foglaltak le

A bűnszervezet vezetőit több helyszínen, az utcán fogták el a nyomozók, majd informatikai szakemberekkel közösen kutatták fel a bizonyítékokat. A hatóságok

több mint 1 milliárd forint értékben zároltak ingatlanokat,

emellett nagy értékű autót, luxuskarórákat foglaltak le, valamint bankszámlákkal kapcsolatos intézkedéseket hoztak.

A nyomozók 19 embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hármat őrizetbe vettek, letartóztatásukat a bíróság elrendelte. Az érintettek ellen különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó,

bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt indul eljárás.

(Kiemelt képünk illusztráció)