Halála után megkaphatja az őt megillető elismeréseket.

Nagy Ervin, a Tisza Párt politikusa jelentette be, államtitkárként mindent megpróbál megtenni azért, hogy

Scherer Péter legalább a halála után megkapja az őt megillető elismeréseket.

A kulturális államtitkár a parlamentben beszélt Scherer Péterről, ahol hangsúlyozta, hogy szerinte az elhunyt művész életében nem kapta meg azokat az állami elismeréseket, amelyek megillették volna.

„Az első gondolatom az volt, hogy úristen, azonnal posztumusz Kossuth-díjat kell neki adni. Mielőtt meghallottam Pepe halálhírét, egy barátom kérdezte, megyek-e a virrasztásra. Teljesen elképedtem, mert olyan hírek jöttek róla, hogy most talán egy kicsit jobban van, ám váratlanul hamar történt meg a betegség lefutása. Régóta tudtam, hogy bajban van, és nagyon szorítottunk érte, de aztán egy hirtelen összeroppanás történt. Nagyon szíven ütött, hiszen sokat dolgoztunk együtt, például a Válótársak című tévésorozatban. Nagyon kedveltem őt”

– emlékezett Scherer Péterre Nagy Ervin a Blikknek.

„Az elmúlt évtizedben Pepét az állami díjak tekintetében egyáltalán nem becsülték meg, egy kicsit tiltólistás színész lett ő is. Eközben a korszak meghatározó, ikonikus színésze volt. Az a fajta bohóc, aki egy kicsit mindig tükröt tudott tartani a társadalomnak és az uralkodóknak, shakespeare-i értelemben. Pepe és Kapa (Mucsi Zoltán) párosa egy generációnak nyújtott szellemi felfrissülést Jancsó Miklós filmjeiben. Kevésbé ismert viszont, hogy Pepe milyen elképesztő drámai színész is tudott lenni: szenzációs drámai alakításai voltak a vicces karakterek mellett. Pepe halálával egy nagyon nagy egyénisége távozott a magyar színházi és filmes életnek. Jobban meg kellett volna őt becsülni”

– hangsúlyozta Nagy Ervin.

Kapcsolódó: