Súlyos ügyről van szó.

Orbán Viktor a román lakóházat ért orosz dróncsapást követően felszólította Magyar Pétert, hogy az előző kormány által kialakított semlegességi politikát tartsa fent, és egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába.

Orbán Viktor bejegyzését alább idézzük:

„Együttérzünk a szomszédos Romániát ért dróntámadás sérültjeivel.

Az incidens megerősíti, hogy a háború közvetlen veszélyt jelent a szomszédos országokra.

Ezért felszólítjuk a magyar kormányt, hogy az előző kormány által kialakított semlegességi politikát tartsa fent, és egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába!”

Kapcsolódó: