Nemzetközi balhé lehet Sulyok Tamás eltávolításából.

Áll a bál a Sulyok Tamás eltávolítására irányuló visszamenőleges alkotmánymódosítás körül. Az eset kapcsán még a Tisza Párttal egyébként szimpatizáló Török Gábor politológus is azt írta az oldalán: a Tisza lépése Sulyok Tamással kapcsolatban ugyanúgy szembemegy az alkotmányossággal, ahogy korábban a Fidesz tette. (Bővebben >>ITT<<)

A Sulyok körüli hercehurca ügyében hétfőn felszólalt a parlamentben Magyar Péter korábbi egyetemi évfolyamtársa, a Fidesz frakcióvezetője, a szintén jogász végzettségű Gulyás Gergely, aki keményen beolvasott volt barátjának.

Gulyás ironikusan megjegyezte: ha Brüsszelben a jogállamiság bármit is számítana, akkor ezek után azt a pénzt is visszakérnék, amit eddig adtak nekünk. Gulyás Gergely szerint ugyanis az a terv, amit Magyar Péter ma ismertetett, „vagyis hogy közjogi tiszviselőket, akiknek nem szűnt meg a megbízatása, akar visszamenőleges hatályú alkotmányozással leváltani, ez egy európai jogállamban elfogadhatatlan. Ezt ön is pontosan tudja.”

Gulyás az új igazságügyi miniszternek, Görög Mártának címezve azt is hozzátette: „Ha valaki olyan választ adott volna a szegedi jogi kar alkotmányjog tanszékén, hogy ezt meg lehet tenni, azt megbuktatták volna! És most a miniszterelnök emellett érvel, önök pedig úgy tesznek, mintha ez elfogadható lenne.”

Gulyás Gergely kifejtette: „Én elfogadom, hogy Magyar Péter másképp gondolkodik a köztársasági elnöki szerepfelfogásról, mint Sulyok Tamás, de önök is tudják, hogy a köztársasági elnök sem alkotmányt, sem törvényt nem sértett. Mert ha ez lenne, akkor önök nyugodtan megindíthatnák a megfosztási eljárást. De nem ezt teszik, hanem visszamenőleges hatállyal akarnak alkotmányt módosítani.”

A Fidesz frakcióvezetője szerint amire magyarék készülnek, az demokráciában elfogadhatatlan.

„Attól, hogy 141 fős többségük van, mindent nem tehetnek meg!’ – fogalmazott Gulyás Gergely.

Videó:


.