Kihallgatásokra is sor kerül.
Molnár Zsolt volt MSZP-s országgyűlési képviselőt és Őrsi Gergely II. kerület polgármestert is
előállította a rendőrség kedden
– írta a 24.hu egybehangzó, de hivatalosan meg nem erősített információkra hivatkozva. Úgy tudják, hogy
az előállított politikusok kihallgatására kedd délután kerülhet sor.
Az ügyben további politikusok is érintettek lehetnek.
Egy nyomozás keretében intézkedtek
Az előállítások összefüggésben vannak azzal a nagyszabású akcióval, amelyről a Központi Nyomozó Főügyészség kedd reggel nevek említése nélkül közleményt adott ki. Ebben azt írták, hogy egy olyan, az óbudai korrupciós üggyel összefüggésben indult nyomozás keretében csaptak le kedden, amely vesztegetéssel elkövetett befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt
több önkormányzatot érint.
Az ügyészség konkrétumok említése nélkül annyit közölt, hogy számos helyszínen – köztük önkormányzatoknál is – zajlottak eljárási cselekmények. Az ügyészek kutatásokat és lefoglalásokat hajtanak végre, valamint több személy őrizetbe vételéről és előállításáról is döntöttek.
Valódi Hírek









