Ezt nem láttuk jönni.
Demeter Szilárd június 1-jén távozott a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről, amit azzal indokolt, hogy
nem kíván tovább operatív feladatokat ellátni.
Közben továbbra is vezeti a Magyar Kultúráért Alapítványt (MKA), amelynek jövője bizonytalan a tervezett átalakítások és megszüntetések miatt, miközben korábban más kulturális vezetői posztjairól is lemondott.
2025 októberében az Orbán-kormány döntött arról, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ (MNMKK) volt elnöke nemzeti kultúrkincsért felelős miniszterelnöki biztosként folytatja a tevékenységét.
Konfliktusok állhatnak a döntés mögött
Azt, hogy lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről, Demeter megerősítette a 444-nek. Indoklása szerint azért mondott le az igazgatótanács elnöki posztjáról, mert nem kíván a továbbiakban az ügynökség operatív működésével és projektjeivel foglalkozni.
Információk szerint a döntés hátterében régóta fennálló belső feszültségek és konfliktusok is álltak az igazgatótanács tagjai között. Demeter Szilárd ugyanakkor továbbra is vezeti az MKA kuratóriumát, amely az ügynökség alapításában és felügyeletében is szerepet játszik.
A jövője azonban ennek a pozíciónak is bizonytalan, mivel kormányzati tervek szerint a közérdekű alapítványok egy részét – az egyetemeket fenntartók kivételével – megszüntetnék. Demeter Szilárd erre reagálva arra készül, hogy az MKA is megszűnhet, és hangsúlyozta, hogy az alapítvány vagyonára vagyonmegőrzési kötelezettség vonatkozik, így azt rendezett módon kell átadniuk az új kezelőnek. Korábban, tavaly novemberben a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ éléről is távozott
Valódi Hírek









