A Fidesz szerint Magyar szégyent hozott az országra, amikor Németországba importálta a magyar belviszályt.

Kedden is folytatódott a Magyar Péter és Sulyok Tamás között hetek óta tartó kutyakomédia. Mint ismert: a miniszterelnöknek fő céljává vált, hogy még a megbízatási ideje előtt eltávolítsa az előző kormány alatt hivatalba lépett köztársasági elnököt.

A Tisza párt elnöke által Sulyoknak adott ultimátum május 31-én lejárt, az államfő azonban közölte: továbbra is ellátja a feladatait, amelyekre felesküdött, és az államfői hivatalt érő támadások miatt a Velencei Bizottsághoz fordul.

Magyar Péter válaszul belengette, hogy ha kell, alkotmánymódosítás árán is eltakarítja Sulyokot. A Tisza Párttal egyébként szimpatizáló Török Gábor erről azt írta: a Magyarék által kilátásba helyezett lépés ugyanúgy szembemegy az alkotmányossággal, ahogy korábban a Fidesz közjogi húzásai.

Magyar Péter korábbi barátja, egyetemi évfolyamtársa, a szintén jogi végzettségű Gulyás Gergely a parlamentben olvasott be Magyarnak:
Gulyás szerint az, hogy a miniszterelnök „olyan közjogi tiszviselőket, akiknek nem szűnt meg a megbízatása, akar visszamenőleges hatályú alkotmányozással leváltani, egy európai jogállamban elfogadhatatlan.”

Magyar Péter Berlinben folytatta a Sulyok elleni hadjáratot, a Fidesz kiakadt

Az éppen a német fővárosban tartózkodó magyar miniszterelnök kint is folytatta a Sulyok elleni harcát, „Orbán bábjának” nevezve a köztársasági elnököt. Magyar szerint Sulyok nem testesíti meg a nemzet egységét, mert nem szólalt meg, amikor Orbán Viktor Varga Judit lehallgatása miatt „poloskának” nevezte Magyart (Magyar szerint az országot).

Válaszul a Fidesz az MTI-n keresztül az alábbi közleményt adta ki, idézzük:

A Fidesz reagálása Magyar Péter szégyenteljes diplomáciai ámokfutására

A nemzetközi politikában példátlan és felháborító Magyar Péter viselkedése, akinek a magyar köztársasági elnök elleni berlini kirohanása szégyent hozott Magyarországra.

A diplomáciában teljesen szokatlan módon a magyar miniszterelnök hivatalos külföldi látogatását arra használta fel, hogy saját országának államfőjét gyalázza. Ilyet egyetlen más ország vezetője sem csinál. Magyar Péter szégyent hozott Magyarországra.

A Fidesz felszólítja Magyar Pétert, hogy uralkodjon magán. Hagyja abba, és Párizsban ne folytassa diplomáciai ámokfutását. Fejezze be a köztársasági elnök alkotmányellenes támadását!

Magyar Péter a Facebookján egy jópofának szánt posztban reagált, azt írta:

„Valamire felszólított a Fidesz, de sajnos nem tudom elolvasni, mert itt Németországban nincs internet (Schmidt Mária megmondta). Küldjétek faxon, vagy DVD-n!”

Itt tartunk kedden délután.

Kapcsolódó cikkeink:

https://nyugatifeny.hu/2026/06/01/torok-gabor-a-tisza-lepese-sulyok-tamassal-kapcsolatban-ugyanugy-szembe-megy-az-alkotmanyossaggal-ahogy-korabban-a-fidesz-tette

.

https://nyugatifeny.hu/2026/05/31/rendkivuli-lejart-a-hatarido-sulyok-tamas-vasarnap-este-8-kor-videoban-tett-bejelentest

.

https://nyugatifeny.hu/2026/06/01/elszakadt-a-cerna-gulyas-gergelynel-kemenyen-beolvasott-a-parlamentben-magyar-peternek-videoval

.