Több vezetővel találkozik majd.
Magyar Péter kedden bejelentette, elhagyja az országot. A miniszterelnök Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy Berlinbe utazik csütörtökön, hogy Friedrich Merz német kancellárral találkozzon, majd pénteken Párizsba utazik Emmanuel Macron francia elnökhöz, ahol kétoldalú tárgyalásokat folytat majd. Csütörtökön pedig az ír miniszterelnököt fogadja majd.
Az nem derült ki a bejegyzésből, hogy pontosan miről tárgyal majd a miniszterelnök Németországban és Franciaországban.
„Irány Berlin és Párizs!
Ma Friedrich Merz német kancellárral, holnap Emmanuel Macron francia elnökkel folytatok kétoldalú tárgyalásokat. Csütörtökön az ír kormányfőt fogadom”
– írta a miniszterelnök.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









