Sokan várták ezt a bejelentést.

Oroszi Beatrix lesz az új országos tiszti főorvos – derül ki Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter Facebook-bejegyzéséből.

Arról is beszámolt, hogy megkezdődött az átadás-átvétel a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központban (NNGYK), ahová Oroszi Beatrix mellett pedig a minisztert Szepezdi Zsuzsanna is elkísérte, aki a független háttérintézmény, az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYÉI) vezetője lesz.

„Ma a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központban jártunk, és megkezdődött az átadás-átvétel.

Elkísért dr. Oroszi Beatrix, aki az új országos tisztifőorvos lesz; dr. Szepezdi Zsuzsanna, aki a független háttérintézmény, az Országos Gyógyszerészeti Intézet vezetője lesz; valamint prof. Vokó Zoltán, a népegészségügyért felelős államtitkár is velünk tartott, akire szintén nagyon számítok a minisztériumban.

Új szemlélet, irány, cselekvés, hogy végre befektessünk a magyar emberek egészségébe”

– írta a miniszter.

írta a miniszter.