Bejelentést tett a közlekedési miniszter.
Vitézy Dávid közlekedési miniszter közölte az RTL-lel, hogy a kormány minél előbb szabályozni fogja a rollerrel közlekedőket, még a KRESZ módosítása előtt.
„A rolleres balesetek számossága és súlyossága miatt a KRESZ nagy teljesítményű rollerekre vonatkozó szabályainak a felülvizsgálatát külön ütemben javaslom”
– mondta Vitézy. Hozzátette, a KRESZ kétlépcsős módosításáról a következő hetekben tárgyal a kormány.
„Gyorsan lépünk roller ügyben, a teljes felülvizsgálat pedig az egy hosszabb ideig tartó, társadalmi egyeztetést kívánó változtatás”
– fejtette ki a közlekedési miniszter. A rolleresek egyébként azért kerültek központba a balesetek mellett, mert videóra vette egy rolleres, amint egy nyúl páros lábbal nekiugrott és lelökte őt a járműről.
Valódi Hírek









