Hivatalosan is nyilatkoztak.

Oroszország készen áll arra, hogy

pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával

– jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában, melyet az MTI idézett.

„Készek vagyunk az együttműködésre (Magyar Péter miniszterelnök kabinetjével), amelyet az április 12-i választások eredményei alapján alakult meg. Készek vagyunk ezeknek a kapcsolatoknak a fejlesztésére a pragmatizmus és természetesen az érdekek kölcsönös figyelembevétele alapján, a nemzetközi és kétoldalú napirend széles körében”

– mondta Zaharova a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon nyilatkozva.

Korábban Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője fejezte ki az orosz készséget az új magyar kormánnyal való párbeszédre, Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója pedig azt közölte, hogy az orosz állami nukleáris energetikai vállalat

a Paks II projektet illető minden kérdésre választ tud adni Budapestnek.

Oroszország legutóbb május 29-én szólalt meg Magyarországgal kapcsolatban, amikor Magyar Péter kijelentette, Magyarország továbbra sem szállít fegyvert Ukrajnának.

Kapcsolódó: