Mindezt kétharmaddal.

Bár nyíltan Orbán Viktort támogatta a kampányban, Magyar Pétert jó embernek nevezte Donald Trump – szemlézte a Spiegel Magyar Péterrel készített interjúját a telex.hu. Kérdezték a magyar miniszterelnököt arról is, hogy várható-e washingtoni látogatás.

„Az Egyesült Államok szövetségesünk a NATO-ban és gazdasági téren is. Örömmel fogadnék egy meghívást Washingtonba”

– mondta Magyar.

Szóba került Sulyok Tamás leváltása is, a miniszterelnök azt mondta:

„nagyon udvariasak próbáltunk lenni. Méltósággal távozhatott volna, de nem élt a lehetőséggel, valószínűleg Orbán nyomására. Megpróbálják akadályozni a rendszerváltást, talán azért, hogy ne derüljenek ki a bűncselekmények, a milliárdos csalások és sikkasztások”

– magyarázta Magyar Péter, miközben 141 képviselővel, kétharmados többséggel rendelkezik a parlamentben, így semmilyen akadálya nem lehet a rendszerváltásnak. Úgy folytatta:

„Furcsa látni, hogy most éppen azok védik a jogállamot, akik 16 éven át lebontották azt. Soha nem látott, kétharmadot meghaladó többségünk van, ezért alkotmányt is módosíthatunk. A magyarok arra adtak felhatalmazást, hogy tiszta lapot nyissunk. Új emberekre, új szabályokra és ismét működő fékekre és ellensúlyokra van szükség.”

Kapcsolódó: