Szerinte késésben vannak.
Beszámoltunk róla, hogy Magyar Péter még az RTL-nek adott interjújában lengette be, hogy csökkentené a polgármesterek fizetését is.
Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere félrevezetőnek nevezte azt a kommunikációt, ami a polgármesterek korrupciójával indokolja a lépést. Emellett hangot adott félelmének, miszerint a Tisza Párt adminisztratív eszközökkel „elfoglalhatja” az önkormányzatokat. Majd jött az a rész, ami miatt sok kritika érte őt:
„És itt megnyílik a lehetőség a Tisza Párt előtt, hogy elfoglalja az önkormányzatokat, és akkor tényleg egyszínűvé lesz az ország, akkor egy új egypártrendszerben találjuk magunkat. És őszintén szólva ez nem az, amire áprilisban szavaztunk. Nagyon fontosnak tartom, hogy Magyar Péter tisztázza, hogy ő valódi demokráciát akar. Azt szeretnénk kérni Magyar Pétertől, hogy egyeztessen velünk, egyeztessen az önkormányzati szövetségekkel, és ne konzultáció nélkül, bennünket meg se hallgatva hozzon döntést”
– fogalmazott.
Márki-Zay Péter szavai nagy felzúdulást keltettek, ezért Facebook-bejegyzében tisztázta, hogy nem a saját fizetése védelmében beszélt. Azt továbbra is fenntartja, hogy a korrupció nem lehet hivatkozási alap, amikor hozzányúlnak a polgármesteri fizetésekhez. Azt kérte az új kormánytól, hogy a polgármesterség két ciklusra osztása ne legyen pillanatnyi politikai eszköz. Hangsúlyozta:
a Fidesztől való megszabadulás ára nem lehet a jogállam és demokrácia feladása,
hiszen épp ezért akartuk őket leváltani. Kiemelte azt is, hogy nagyon várja már az elszámoltatást.
Márki-Zay Péter bejegyzését alább közöljük:
„EZ AZ ÉN SZEMÉLYES KUDARCOM – AMIT AZ ELMÚLT NAPOKBAN EGYSZERŰEN KÉPTELEN VOLTAM ELMAGYARÁZNI:
Valamit nagyon elrontottam, mert az elmúlt napok visszajelzései arról szólnak, hogy »csalódtam MZP-ben, őt is csak a saját fizetése érdekli, nem a kisemberek megélhetése – ennek érdekében a fideszes köztévében máris hátbatámadta az új kormányt.«
1. SOHA NEM A SAJÁT FIZETÉSEM VÉDELMÉBEN BESZÉLTEM. Én ahogy eddig is, most is elfogadom majd, akármennyi is lesz.
2. A POPULISTA KOMMUNIKÁCIÓ VESZÉLYÉRE hívtam fel a figyelmet: ez persze népszerű most, de hosszútávon gyengébb képességű és minőségű vezetői lesznek az országnak, szegény és boldogtalan lesz Magyarország. Ez nem lehet a kormány célja, sem érdeke.
3. A KORRUPCIÓ NEM LEHET HIVATKOZÁS – tiltakoztam az indoklás ellen, a korrupt politikusoknak ugyanis nem a bérét kell csökkenteni, hanem börtönbe kell zárni őket.
4. A POLGÁRMESTERSÉG KÉT CIKLUSRA KORLÁTOZÁSA NE LEGYEN PILLANATNYI POLITIKAI ESZKÖZ – egyrészt egy előrehozott választásra nincs jogállami lehetőség, másrészt a jelenlegi polgármesterek 90%-ának egyszerű eltiltása az indulástól az ország új demokratikus normáit rombolná le (mégha pillanatnyilag népszerű is). A Fidesztől való megszabadulás ára nem lehet a jogállam és demokrácia feladása, hiszen épp ezért akartuk őket leváltani.
5. EGYEZTESSEN A KORMÁNY AZ ÖNKORMÁNYZATOKKAL, MIELŐTT HASONLÓ JAVASLATOKAT TESZ – senki nem a költségcsökkentés vagy egy átgondolt bérrendezés ellen szólal fel, ugyanakkor az egyeztetés nélküli bejelentéseket az önkormányzatok támadásként élték meg. A mai miniszteri találkozó volt az első, egyelőre csak bemutatkozó alkalom – ígéretet kaptunk, hogy mostantól lesz egyeztetés a bejelentések előtt. 3200 polgármester és rengeteg hivatali dolgozónk hálás lesz ezért.
6. NEM A KORMÁNYT TÁMADTAM, hanem segíteni szeretnék nekik egy demokratikus mintaország felépítésében, minden erőmmel, önzetlenül. Demokratikus normák, fékek és ellensúlyok nélkül nincs gazdag, boldog, egészséges ország – Ruff Bálintot, majd Lőrincz Viktóriát is kerestem, segítségemet felajánlva, mielőtt nyilvánosan megosztottam javaslataimat.
7. EZUTÁN IS AZZAL FOGOM SEGÍTENI AZ ÁLTALAM HATALOMRA SEGÍTETT KORMÁNYT, hogy tovább kampányolok a rendszerváltás fontossága mellett – SOHA nem a magam, hanem MINDIG az Önök, a nemzet érdekében:
– Nagyon várom már az elszámoltatást, sürgetem a dokumentáltan, bizonyítottan bűnöző politikusok ELŐZETES LETARTÓZTATÁSÁT, a szökés veszélye, a bizonyítékok megsemmisítése, a tanuk befolyásolása, és a vagyonkimentése elkerülése érdekében – SZERINTEM MÁRIS KÉSÉSBEN VAGYUNK…
– Kérvényezzük a kormány támogatását Hódmezővásárhelyen egy NER-múzeum felállításához (a Schmidt Mária-féle Emlékpont fókuszának kiegészítésével) – hadd ismerje meg az ország (és benne az eddig félrevezetett Fidesz-szavazók) az elmúlt 36 év valódi bűneit – hogy ez a rendszer soha ne térhessen vissza!
– Számoljuk fel gyökerestül a korrupció és népbutítás teljes, szövevényes rendszerét: a végrehajtó maffiától a kaszinó- és trafikmonopóliumon keresztül a lakosság életét nehezítő és drágító mesterségesen bevezetett akadályokig, a plázastopot, a digitális rádiózás betiltását, az építési törvény bürokratikus akadályait, stb. – Pl. egy amerikai közjegyzői díj 3000 Ft, a magyarországi akár több százezer forint. A német ipari áram 120 euró, a magyar vállalkozóké 180 euró…
– Teremtsünk nyugati, demokratikus, jogállami kultúrát Magyarországon: szabad versenyt, szabad vitát, szabad sajtót, sokpártrendszert, szabad oktatást, államtól független egyházakat, önkormányzatokat, pártoktól független legfőbb ügyészt, közvetlenül választott köztársasági elnököt – azaz fékeket és ellensúlyokat, hogy soha többé ne lehessünk következmények nélküli ország, pártállam, diktatúra…
TARTSANAK VELÜNK A TISZTESSÉG ÚTJÁN!
Köszönöm, hogy elolvasták. Remélem sokan meg is értik, mi a szándékom szeretett hazám szolgálatával. Higgyék el, teljesen alaptalanul értelmezték ezt sokan önzésnek és hátbatámadásnak.
Sajnálom, bocsássanak meg nekem.
(Utóirat: A saját fizetésemért nem aggódok ugyan, de kollégáimért és minden önkormányzati dolgozóért igen: ha mondjuk a parlamenti képviselőkhöz hasonlóan kb. 10%-kal CSÖKKENTENÉK A VEZETŐ POLITIKUSOK BÉRÉT, akkor legalább ennyivel emelni kellene a köztisztviselők juttatásait, egy egységes szerkezetbe foglalt bértábla szerint – ezt az előző kormány a megyei jogú városok esetében teljesen elmulasztotta… Előre is köszönöm!)”
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









