A kirúgott oktató mellett rengetegen kiálltak.
Mint ismert, múlt kedden kirúgták a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóját, aki tavasszal nem volt hajlandó kivételezni egy befolyásos családból jövő hallgatójával, majd vizsgálatot kezdeményezett a szabályszegés miatt.
A történtek után rövidesen dolgozói fórumot hívtak össze, ahol a munkatársak többször
vastapssal jelezték, hogy a kirúgott oktató mellett állnak.
Továbbá olyan megjegyzések hangoztak el, mint például „bizalomvesztés történt„, a kirúgás „orwelli feeling„-et idéz, illetve „elviselhetetlen, alpári eljárás” volt az oktató menesztésének folyamata.
Szabó Lajos, az egyetem megbízott rektora az Indexnek nyilatkozott a minap a történtekről. Mint mondta, fontos a tisztánlátás, mert – állítása szerint – a sajtó az ügynek csupán egy részét ismertette a közvéleménnyel.
Megosztotta: a kuratórium és annak tagjai részéről nem volt semmilyen nyomás. A szabályozások az egyetemi honlapon megtekinthetőek – itt felsorolják az egyetem és a kuratórium jogköreit. Így a tanulmányi és vizsgaszabályzat tartalmazza a vizsgáztatás körülményeinek, az eljárásnak a módját – részletezte.
Kiemelte: helytelen, hogy egy szülő bármilyen módon beavatkozik az egyetem életébe. Az ilyen próbálkozásokat vissza kell utasítani, viszont
az oktatóknak tilos a hallhatók eredményeiről és tanulmányi helyzetéről harmadik féllel kommunikálni
– fogalmazott.
Közölte: Ádám Zoltán írásban, szóban, a hallgatók jelenlétében és jelenléte nélkül kommunikált a szülővel, ez pedig szabálytalanság.
Ádám Zoltán mellesleg úgy látja:
az intézmény kereste az alkalmat, hogy megszabadulhassanak tőle,
így az elbocsátása is egyfajta megfélemlítő hatást kelt az egyetemen.
A megbízott rektor arról is beszámolt, hogy két hallgató ügyéről kell beszélni annak ellenére, hogy ez eddig nem így jelent meg a sajtóban. A diákoknak különböző évközi feladatuk is volt a vizsga mellett. Az egyik érintett hallgató méltányossági kérelemmel fordult a dékánhoz, így megkapta a pótlási lehetőséget.
A másik érintett hallgató azonban kérvény nélkül lehetőséget kapott a pótlásra – a szabálytalansági eljárás során azt próbálták kideríteni, hogy Ádám Zoltánnak mi köze volt a második diákhoz, a két tanuló között ugyanis különbséget tett az egyetem a vizsgáztatás szempontjából.
A megbízott rektor szerint azonban a teljes igazság kivizsgálása közben a mára már elbocsátott oktató nem volt együttműködő, ezért kellett távoznia. Hozzátette: Ádám Zoltánnak joga van munkajogi pert indítani, de az intézmény meg van róla győződve, hogy korábbi döntésük jogszerű és arányos.