Úgy tűnik, Orbán Viktor megveszett; a Patrióta nevű propagandaoldalnak adta elő friss elméleteit.

A miniszterelnök elképesztő propagandainterjút adott

A június 9-ei választás háborúról és békéről, a jövőről, a gyerekeink jövőjéről, egyáltalán a magyar életlehetőségekről szól. Mindezt a miniszterelnök jelentette ki a Fidesz fő propagandaoldalaként működő, közpénzzel kitömött Patrióta Youtube-csatornájának adott vasárnapi interjújában.

Orbán Viktor Bohár Dániel riporter fideszes alákérdezőművész kérdésére az adás elején elmondta: a Robert Fico szlovák kormányfővel szembeni merénylet szíven ütötte, és első gondolatával „természetesen” kollégája életéért aggódott. A második gondolata az volt, hogy Brüsszelben egyedül marad álláspontjával, ha háborúról van szó, valamint az, hogy ráerőltetnek (?!) mindenfajta extra biztonsági szabályokat.

A háborúról szólva a kormányfő elismerte: az európai politikusok leginkább taktikai, elrettentő eszközként gondolnak az atombombára, és nem olyanra, amit ténylegesen be kell vetni. A probléma viszont elmondása szerint az, hogy senki sem gondolta a második világháborúban sem, hogy majd be kell vetni, vagy be fogják vetni az amerikaiak.

Arra, hogy ilyenekről beszélnek, Orbán Viktor már magában rossz előjelnek tekinti. Attól a kifejezéstől, hogy NATO-misszió Ukrajnában, „föláll a szőr az ember hátán” – jelentette ki. Taktikai atomfegyverek, dúsított eljárással fölturbózott lőszerek, a világháború maga, aztán katonákat kéne küldeni egy védelmi szövetség nevében, mint a NATO. Ráadásul egy, a védelmi szövetség területén kívül eső területekre kellene haderőt küldeni – sorolta a szerinte „rémisztő dolgok„-at.

Orbán Viktor már nem tud jobban riogatni, a Patrióta-interjújában már arról magyarázott: valójában már el is kezdődött a harmadik világháború

Valahogy az ezzel kapcsolatos rezisztencia a nyugatiak fejében kevésbé erős, mint a magyarokéban – állította. Azzal riogatott, hogy benne vagyunk egy olyan folyamatban, amiről lehet, tíz év múlva már azt fogják mondani, hogy

ez már a harmadik világháború előeseményeihez (sic!) tartozott.

A háború gazdasági kárairól szólva a kormányfő azt mondta: az Európai Unió országai eddig beletettek ebbe a háborúba körülbelül 100 milliárd eurót, az Egyesült Államok sem maradt el ettől; és az európai gazdaság meg nem történt gazdasági fejlődését is a háborús veszteségekhez érdemes számolni, ami nyilván még kitesz másik néhány százmilliárdot.

Hozzátette: az emberek nem tudják, de már ők is fizetnek a háborúért, mert ha „bemegy az ember a boltba, és megnézi az árakat, akkor látja, hogy ezek furcsa árak,

békeidőben nem ilyen árak szoktak lenni (sic!)„.

Ezzel persze, csupán a saját kormányát próbálta meg mentegetni, amiért nem tudnak megküzdeni az Európa-rekorder inflációval, szemben a környező országokkal.

Az orosz-ukrán háború áldozatainak száma már most 500 ezer és egymillió között van. Úgy, hogy még csak két szláv ország háborúzik, még (sic!) nem Európa – rémisztgetett.

Szerinte a 100 évvel ezelőtti háború tehet róla, hogy a mai napig fogy az ország lakossága

Orbán Viktor rendszeresen felteszi a kérdést, hogy mennyi fegyverre és mennyi pénzre van szükség az oroszok kiszorításához Ukrajnából, és nem kap választ, csak azt, hogy Putyin nem győzhet. Úgy sodródik bele Európa egy háborúba, hogy az általa kitűzött katonai cél eléréséhez szükséges költségekről és eszközökről nagyságrendi becslése sincs hangoztatta a miniszterelnök, hozzáfűzve, hogy

ennél felelőtlenebb dolgot” még életében nem látott.

Az első és a második világháborúban Európában elvesztettek mintegy 57 millió embert, a magyar áldozatok száma is másfél millió fölött van. Ha ők normális családi életet tudtak volna élni, akkor Magyarországnak ma nem lennének demográfiai problémái. Nem lenne Európának sem ilyen baja, és a migrációnak sem lenne itt egy üres tér – fejtegette furcsa gondolatait a miniszterelnök. Persze, azt elfelejtette hozzátenni, hogy a népesség a háborúkat követően meredeken emelkedett, és csak a rendszerváltást követően kezdett nagyot zuhanni.

Ezeket mi a háborúval vesztettük el – mutatott rá, hozzátéve, hogy minden európai háború egyúttal „európai polgárháború is, ahol egymást irtjuk„. Ezért az európai vezetőknek az első reflexnek minden háború esetében az eszkaláció elkerülésének kell lennie, és kudarcnak kell minősíteni minden fegyveres konfliktust – fogalmazott Orbán Viktor.

Ezek után a kormányfő a sokat hangoztatott kormánypárti lózungokkal folytatta kampánymonológjában. Állításait érdemben semmivel nem tudta alátámasztani.

Talált magának új ellenséget, de azért Soros György is szóba került

Orbán az interjú egy pontján visszatért a választások tétjére. A kormányfő azt állította: „nem csak Soros György nyer ezen a háborún, többen vannak itt, akik spekulálnak, az egész fegyveripar, a fegyvervásárlást és gyártást hitelezők. Óriási pénzek és óriási tétek vannak az asztalon, és négy dolog kell az ő sikerükhöz

Először kell fegyver, annak a gyártását majd meghitelezik. Aztán kell ember, aki hajlandó harcolni, mint az ukránok. Aztán kellenek olyan kormányok, amelyek mindezt akarják, ezeket lehetőleg meg kell venni, mint ahogy „Magyarországon is a baloldalt megveszik” – kamuzta az éterbe. A negyedik fontos pedig a média,

egy korrupt média kell, amelyet vagy ők tartanak kézben, vagy ők hoztak létre, amely háborúpárti hangulatot csinál (?!)

– elmélkedett a miniszterelnök.

Magyarországról szólva Orbán Viktor elmondta: itt a média legalább fele (?!?!) liberális világértelmezést ad, a másik fele meg konzervatív, „nemzeti szuverenista” (valójában a legkevésbé sem békepárti – a szerk.) világértelmezést. Ez a tág mozgástér a világ leírására, értelmezésére Nyugaton nem áll rendelkezésre – tette hozzá.

Hozzátette: a háborús lobbinak azért nem mindegy, hogy Magyarország kimarad-e, mert ha kiderül, hogy sikeres tud lenni úgy, hogy kimarad, félőnek tekintik, hogy mások is megpróbálják majd ezt. Ezért a miniszterelnök szerint „veszélyes példaként” tekintenek a magyarokra.

A június 9-ei európai parlamenti választás Orbán Viktor szerint fontos állomás lehet, amely az európai politikai hadszínteret átrendezi. Az egész európai kontinensnek szüksége van arra, hogy a népek

lendítsenek egy nagyot, aztán billentsék fenéken azokat, akik bajt hoztak a nyakukra

– fenyegetőzött.

A jelenlegit az általa valaha látott legrosszabb Európai Bizottságként jellemezte, amely állítása szerint átalakult „egy háborús tanáccsá„, az Európai Parlament pedig „egy háborús testület lassan, miközben az emberek meg a béke felé mozdulnak„. Vállaltak mindenféléket, amiket nem tudtak megvalósítani, hogy a szankciókkal véget vetnek a háborúnak, meg majd a zöld átmenettel versenyképessé teszik az ipart, ami közben kihal – elemzett.

Nagy lehet a félelem: Orbán Viktor minden követ megmozgat a győzelméért

Nemcsak a háborúról van szó – persze az messze-messze az a legfontosabb – , hanem az egész európai demokrácia életképességéről is beszélünk – kampányolt.

Európában annak kellene történnie, amit az emberek mondanak (felmerül a kérdés: mi az, amit nem emberek mondanak? – a szerk.) – jelentette ki. Ha békét akarnak, akkor békének kell történnie. Ha azt akarják, hogy a zöld átmenetet észszerűsítsék, akkor „tessék észszerűsíteni„. Ha azt akarják, hogy az agrárgazdákat ne lehessen „kinyírni ezekkel az idióta szabályokkal„, akkor „tessék azokat a szabályokat megváltoztatni„.

Ez az európai parlamenti választás most nem csak arról szól, hogy a 21 magyar helyet a pártok között hogyan kell szétosztani, hanem mindennek sokkal nagyobb tétje és sokkal tágasabb értelme van, mint lenni szokott. Mindezt annak ellenére mondta Orbán, hogy hasonlókat választásról választásra előad. Nem „média hype-os„, vagy pártügyekről van szó, hanem háború és békéről, a jövőről, a gyerekeink jövőjéről, egyáltalán a magyar életlehetőségekről – elmélkedett a miniszterelnök.

(MTI korrigálva/Patrióta/Youtube)