Ez a férfi 7 millió forintot kap azért, mert félévente kicserél egy villanykörtét

Gondolkodtál már azon, hogy hogyan cserélik ki azokat a magasan lévő izzókat?

Ez a férfi 7 millió forintot kap azért, mert félévente kicserél egy villanykörtét

Kevin Schmidt munkájához tartozik, hogy rendszeresen kicserélje az izzókat több mint 400 méter magas adó-vevő tornyok tetején, és egyetlen torony megmászásáért 20 ezer dollárt, azaz 7 millió forintot kap.

Kevin Schmidt munkája nem nevezhető átlagosnak, ellenben sokan számára félelmetes mutatvány lehet. A VIKOR (korábban Sioux Falls Tower) távközlési infrastruktúrát építő vállalatnál végzett rutinfeladataiként kommunikációs tornyokat mászik meg, karbantartva azokat.

Munkájának lenyűgöző pillanatai egy 2014-ben megosztott videóban kerültek bemutatásra, ami azóta rendkívül népszerű lett – mostanra már több mint 19 millióan látták az adrenalinserkentő mozdulatokat. A videón látható, amint Schmidt megmássza a dél-dakotai Salem városánál található KDLT-TV tornyot, hogy kicseréljen egy izzót.

Míg a legtöbben valószínűleg már is beleszédülnek, ha csak végig nézik a felvételeket, Kevin Schmidt magabiztosan mászta meg a 477 méter magas tornyot, s miután befejezte a munkát, még egy szelfit is csinált a torony tetején a feleségének, tudatva vele, hogy minden rendben van.

Amikor egy 2015-ös interjúban a felvétel nem várt népszerűségéről kérdezték, Schmidt bevallotta, hogy ez őt is nagyon meglepte: „Nem gondoltam, hogy ekkora hatása lesz” – mondta.

Ezeknek az izzóknak az a feladatuk, hogy a repülőgépek pilótái már messziről lássák a szerkezetet, és így ki tudják kerülni azt.

Az izzócsere azonban csak egy Kevin Schmidt sok feladata közül. Rendszeresen megmássza az adó-vevő tornyokat, hogy elvégezze a szükséges karbantartási munkálatokat is.

Egy munkanapot is igénybe vehet, mire kicserél egy izzót, hiszen órákig tart fel-, és lemásznia, illetve a videón is látható, hogy minden lépésnél kibiztosítja magát.

A drónfelvételt létrehozni is nehéz feladat volt, hiszen akkoriban a drón akksija csak 15 percet bírt, és eleve több idő volt a szerkezetnek csak felérnie a torony tetejéig.

Ez a hivatás egyértelműen elkötelezettséget és bátorságot követel, és sokak szerint a mászásonkénti 20 ezer dolláros fizetség nem is elegendő kompenzáció. „A felvétel alapján azt mondanám, hogy durván alulfizetnek” – írta egy felhasználó a népszerű YouTube videóhoz.

Egy másik pedig hozzátette: „Ez a videó teljesen lenyűgöző. Sokszor elnéztem ezeket a tornyokat, és gyakran elgondolkodtam azon, kik azok az emberek, akiknek meg kell mászniuk azokat. Most már tudom. A videón szereplő személy tökéletesen nyugodtnak tűnik, miközben a munkáját végzi. Én már attól is elborzadok, ahogy az okostelefonomon elnézem ezt a fickót a magasban. Le a kalappal előtte és a hozzá hasonló emberek előtt, akik képesek ilyesmire.”

A munkáért azért is fizetnek ennyit, mert ijesztően magas a halálozási arány. 2003 óta közel százan haltak meg hasonló munkavégzés közben, amit nemcsak a magasság, hanem a néha akár 90-100 km/órás széllökések is okozhatnak.

Forrás: filantropikum.com