Itt a honvédelmi miniszter nagy bejelentése, de Orbán Balázs kijelentése után más megvilágításba került.

A honvédelmi miniszter bejelentése nem biztos, hogy túl jó hír

A júniusban indult Szeretem, megvédem! elnevezésű területvédelmi tartalékos kampány sikerét bizonyítja, hogy sok ezren érdeklődtek, több ezren jelentkeztek. Mostanra

meghaladta a kétezret azok száma, akik szerződést kötöttek

és csatlakoztak a Magyar Honvédséghez, és ezzel a tartalékosok közössége megerősödött – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.

A Honvédelmi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: a tárcavezető hangsúlyozta, rendkívül népszerű a Szeretem, megvédem! kampány, amelynek hatására a kétezredik újonc érkezése óta is folyamatosan növekszik a tartalékosok száma.

Érdemes megjegyezni, hogy ennek hatására csatlakozott a honvédséghez ifjabb Schobert Norbert. Bizonyára marketingcélokból, ugyanis rengetegszer fotózzák őt katonaruhában, azonban az nem látszik, hogy bármilyen érdemi tevékenységet végrehajtana.

Amióta a magyar területvédelmi tartalékos rendszer elindult, ilyen rövid idő alatt ennyi önkéntes még soha nem jelentkezett a haderőbe. Magyarország nem behívót, hanem meghívót adott fiataljainak.

Meghívót egy életre szóló küldetésre, egy olyan közösségbe, ahol az összetartozás, a közös felelősségvállalás és a bajtársiasság alapvető és elengedhetetlen

– fogalmazott a miniszter.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta, hogy a területvédelmi tartalékos katonák békeidőben olyan kulcsfontosságú feladatok támogatásában is részt vesznek, mint a határvédelem vagy az árvízvédelem. Az más kérdés, hogy békidőben mi szükség van egy rakás tartalékos katonára.

A területvédelmi tartalékosok is bizonyították felkészültségüket a szeptemberi árvíz idején. A védelmi feladatok ellátásában a hivatásos és szerződéses állomány mellett a területvédelmi tartalékos katonák is helytálltak a gátakon – fűzte hozzá a honvédelmi miniszter.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett arra, hogy területvédelmi tartalékosnak munka vagy tanulás mellett is lehet lenni, a tartalékosok szolgálatát anyagilag is megbecsülik, és folyamatosan várják az új jelentkezőket. A tartalékos katonák kiegészítik és segítik a hivatásos alakulatokat feladataik elvégzésében, a hét tartalékos ezred kapillárisszerűen behálózza az országot.

A Szeretem, megvédem! gondolat arról szól, hogy a tartalékosok ismerik és képesek megvédeni szűkebb környezetüket, a krízishelyzetekre is felkészülnek. Azért, hogy határozottan és szervezetten tudjanak reagálni az eseményekre, mindannyiunk biztonsága érdekében – dicsekedett a honvédelmi miniszter.

Mi értelme van a hadsereg fejlesztésének, ha nem védekeznének Orbánék egy támadással szemben?

Mint megírtuk, az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabb politikai vallomásának tekinthető, ami Orbán Balázs szájából elhangzott a Mandiner szerdai podcastjében. Orbán Balázs ugyanis magától kotyogta ki, hogy az „utcai harcos” Orbán Viktor kormánya

nem védekezne, ha Oroszország megszállná Magyarországot.

„’56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2,5 évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, (…) ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett”

– jelentette ki Orbán Balázs a műsorban. Mindez azt jelenti, hogy ha 2022-ben Oroszország nem Ukrajnát, hanem Magyarországot támadta volna meg, nem védekezett volna. Tehát az ország vezetése megadta volna magát az orosz hadseregnek, Putyin markába lökve az országot – ennyit Orbánék szuverén kormányzásáról.